logo

Katalogi centralne

Worldcat - ogólnoświatowy katalog zasobów bibliotecznych. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte. Obecnie WorldCat składa się z trzech komponentów: katalogu bibliograficznego, bazy wiedzy i rejestru informacji bibliotecznych. Oprócz książek i czasopism drukowanych katalog materiałów fizycznych obejmuje płyty DVD, zdjęcia historyczne, gry wideo, nuty, gazety, strony internetowe i wiele innych. Liczba języków w Worldcat: 484 (stan na styczeń 2019 r.), liczba rekordów bibliograficznych 449,588,069 (stan na kwiecień 2019 r.) (dane ze strony WWW https://www.oclc.org/en/worldcat/inside-worldcat.html).

NUKAT - centralny katalog zbiorów polskich bibliotek naukowych.

KaRo - Katalog Rozproszony Bibliotek Polskich, który pozwala na dostęp do informacji o zasobach wielu polskich bibliotek i ułatwia wyszukanie interesujących pozycji księgarskich, czasopism lub opisów bibliograficznych. KaRo należy traktować jako narzędzie uzupełniające polski centralny katalog NUKAT.

FIDKAR -  multiwyszukiwarka umożliwiająca kombinowane przeszukiwanie katalogów i baz danych bibliotek kościelnych Federacji FIDES, baz Biblioteki Narodowej i katalogów innych bibliotek.

Katalog Biblioteki WSG

Odszukaj interesujęce Cię tytuły za pomocą wyszukiwarki

Adres: Obrońców Bydgoszczy 1, 85-054 Bydgoszcz

E-mail: biblioteka@byd.pl

Telefon: 52 567 00 73, 52 567 00 74

© 2024 Wyższa Szkoła Gospodarki. All rights reserved.